W trosce o zdrowie pracowników
Kopiuj tekst

W trosce o zdrowie pracowników

Firma Budvar Centrum, w ramach rozwoju wewnętrznego programu CSR, uruchomiła możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań w kierunku wykrycia HCV, odpowiedzialnego za rozwój wirusowego zapalenia wątroby (WZW) typu C. Badania skierowane są do pracowników oraz ich rodzin i odbędą się 28 i 29 czerwca br. w siedzibie firmy przy ulicy Przemysłowej 36.

Budvar Centrum dołączył do akcji „Test na HCV – prosty krok do zdrowia!”, której celem jest przede wszystkim uświadomienie Polakom, jak ważne jest korzystanie z badań profilaktycznych w celu wczesnego wykrycia wirusa HCV, a także edukacja na temat dróg zakażenia, przebiegu i skutków choroby WZW typu C.  

Zdecydowaliśmy się na udział w akcji profilaktycznej, podczas której nasi pracownicy, ich rodziny oraz bliscy mogą bezpłatnie przebadać się na obecność HCV. Naszym zdaniem to również świetna okazja do przypomnienia o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowia. W Budvar Centrum wychodzimy z założenia, że zdrowie naszych pracowników jest jedną z ważnych wartości gwarantujących nasz rozwój.


Marek Trzciński, Prezes Zarządu firmy Budvar Centrum

Budvar Centrum chętnie włącza się w działania prospołeczne i propracownicze, dlatego stale rozwija programy skierowane do pracowników oraz społeczności lokalnej. Stąd w tym roku firma jeszcze mocniej niż poprzednich latach, włącza się w inicjatywy na rzecz dobra innych. – Społeczna odpowiedzialność biznesu, to szlachetna idea, która jest gwarantem równowagi pomiędzy biznesem a społeczeństwem i środowiskiem. Dlatego chętnie włączamy się w ważne inicjatywy, takie jak „Test na HCV – prosty krok do zdrowia!” – dodaje Prezes Trzciński.

WZW typu C - wirusowa bomba zegarowa

Wirusowe zapalenie wątroby typu C, wywoływane przez HCV jest jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), na przewlekłe zakażenie WZW C choruje około 71 milionów ludzi. Z powodu choroby rocznie umiera ok. 399 tysięcy osób (dane z października 2017 roku). Szacuje się, że w naszym kraju ok. 230 tysięcy osób może być zakażonych HCV, z czego tylko 30 tysięcy posiada diagnozę. Zapalenie wątroby typu C jest trudne do wykrycia, ponieważ zakażenie nie daje niemal żadnych objawów. Z tego względu HCV jest nazywane „cichym zabójcą” lub „wirusową bombą zegarową”. Zapalenie wątroby typu C jest przewlekłą chorobą, która z prowadzi do niewydolności lub marskości wątroby, a w części przypadków powoduje raka wątrobowo-komórkowego. W leczeniu kluczową rolę odgrywają badania profilaktyczne, które pozwalają wykryć chorobę na wczesnym etapie.

Akcja „Test na HCV – prosty krok do zdrowia!” jest organizowana w partnerskiej współpracy Fundacji „Gwiazda Nadziei”, ogólnopolskiej organizacji pozarządowej, działającej na rzecz pomocy osobom z chorobami wątroby oraz firmy AbbVie Polska Sp. z o.o. Honorowym patronatem akcję objęły: Polska Grupa Ekspertów HCV, Polskie Towarzystwo Hepatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Powiązane artykuły
Firma Budvar wyróżniona znakiem jakości Home Zone 2017

temu

Tegoroczna edycja medialnego projektu Home Zone przyniosła nagrodę dla firmy Budvar Centrum, która wykorzystując najnowsze technologie, kreuje niespotykane dotąd rozwiązania w branży stolarki okienno-drzwiowej.
„Bon jour” polskie okna i drzwi! Budvar Centrum rusza na podbój rynku we Francji

temu

Budvar Centrum konsekwentnie zwiększa eksport na rynek europejski. Na celowniku zarządzających marką znalazły się m.in.: Niemcy, Włochy oraz Francja. Troszcząc się o rozpoznawalność i promocję polskich, doskonałych okien, marka podkreśli swoją obecność na październikowych targach ARTIBAT 2018. To jedno z największych wydarzeń, które skupia uwagę francuskiej branży budowlanej.  
Budvar Centrum sur le Salon Artibat 2018

temu

Élégantes, modernes, résistantes, performantes - ce sont les caractéristiques principales des produits de Budvar Centrum, entreprise de renommé internationale spécialisée dans la fabrication de portes et fenêtres. La Société Budvar Centrum, qui présentera son offre sur le Salon Artibat 2018 à Rennes, affiche clairement ses ambitions pour conquérir le marché français, en déclarant que ses fenêtres sont un cadre idéal pour admirer les magnifiques paysages de la France.
Windows which protect against burglary

temu

How do you protect your home against burglars? It is best to provide all-round protection of your home against theft and vandalism. As it happens, replacing window joinery can influence the security of your property. It is worth knowing how windows should be equipped to provide more effective protection for houses and flats.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.