W trosce o zdrowie pracowników

W trosce o zdrowie pracowników

Opublikowany

Firma Budvar Centrum, w ramach rozwoju wewnętrznego programu CSR, uruchomiła możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań w kierunku wykrycia HCV, odpowiedzialnego za rozwój wirusowego zapalenia wątroby (WZW) typu C. Badania skierowane są do pracowników oraz ich rodzin i odbędą się 28 i 29 czerwca br. w siedzibie firmy przy ulicy Przemysłowej 36.

Budvar Centrum dołączył do akcji „Test na HCV – prosty krok do zdrowia!”, której celem jest przede wszystkim uświadomienie Polakom, jak ważne jest korzystanie z badań profilaktycznych w celu wczesnego wykrycia wirusa HCV, a także edukacja na temat dróg zakażenia, przebiegu i skutków choroby WZW typu C.  

Zdecydowaliśmy się na udział w akcji profilaktycznej, podczas której nasi pracownicy, ich rodziny oraz bliscy mogą bezpłatnie przebadać się na obecność HCV. Naszym zdaniem to również świetna okazja do przypomnienia o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowia. W Budvar Centrum wychodzimy z założenia, że zdrowie naszych pracowników jest jedną z ważnych wartości gwarantujących nasz rozwój.


Marek Trzciński, Prezes Zarządu firmy Budvar Centrum

Budvar Centrum chętnie włącza się w działania prospołeczne i propracownicze, dlatego stale rozwija programy skierowane do pracowników oraz społeczności lokalnej. Stąd w tym roku firma jeszcze mocniej niż poprzednich latach, włącza się w inicjatywy na rzecz dobra innych. – Społeczna odpowiedzialność biznesu, to szlachetna idea, która jest gwarantem równowagi pomiędzy biznesem a społeczeństwem i środowiskiem. Dlatego chętnie włączamy się w ważne inicjatywy, takie jak „Test na HCV – prosty krok do zdrowia!” – dodaje Prezes Trzciński.

WZW typu C - wirusowa bomba zegarowa

Wirusowe zapalenie wątroby typu C, wywoływane przez HCV jest jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), na przewlekłe zakażenie WZW C choruje około 71 milionów ludzi. Z powodu choroby rocznie umiera ok. 399 tysięcy osób (dane z października 2017 roku). Szacuje się, że w naszym kraju ok. 230 tysięcy osób może być zakażonych HCV, z czego tylko 30 tysięcy posiada diagnozę. Zapalenie wątroby typu C jest trudne do wykrycia, ponieważ zakażenie nie daje niemal żadnych objawów. Z tego względu HCV jest nazywane „cichym zabójcą” lub „wirusową bombą zegarową”. Zapalenie wątroby typu C jest przewlekłą chorobą, która z prowadzi do niewydolności lub marskości wątroby, a w części przypadków powoduje raka wątrobowo-komórkowego. W leczeniu kluczową rolę odgrywają badania profilaktyczne, które pozwalają wykryć chorobę na wczesnym etapie.

Akcja „Test na HCV – prosty krok do zdrowia!” jest organizowana w partnerskiej współpracy Fundacji „Gwiazda Nadziei”, ogólnopolskiej organizacji pozarządowej, działającej na rzecz pomocy osobom z chorobami wątroby oraz firmy AbbVie Polska Sp. z o.o. Honorowym patronatem akcję objęły: Polska Grupa Ekspertów HCV, Polskie Towarzystwo Hepatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Firma Budvar wyróżniona znakiem jakości Home Zone 2017

temu

Tegoroczna edycja medialnego projektu Home Zone przyniosła nagrodę dla firmy Budvar Centrum, która wykorzystując najnowsze technologie, kreuje niespotykane dotąd rozwiązania w branży stolarki okienno-drzwiowej.
Kupno nowego okna. O to trzeba zapytać sprzedawcę!

temu

Kupno okna wymaga przygotowania i niezbędnej dawki wiedzy. O co trzeba zapytać sprzedawcę, aby mieć pewność, że nowe okno będzie wieloletnią i zarazem trafioną inwestycją? Ekspert firmy Budvar Centrum, Sebastian Leporowski, zwraca uwagę na kilka aspektów, o które warto zapytać sprzedawcę.
Plastikowe czy drewniane? Wybierz okna idealne

temu

Okna, to niewątpliwie „oczy domu”. To one są łącznikiem świata zewnętrznego z naszą prywatną przestrzenią domową. Wydawać się może, że wybór odpowiednich okien, to proste zadanie. Jednak jak się okazuje, już na samym początku może sprawić ono kilka trudności, szczególnie gdy mamy zdecydować, z jakiego rodzaju materiału okna będą przez wiele lat zdobić najbliższą nam przestrzeń.
La terrasse dans le salon, le salon sur la terrasse – possible grâce à la porte de terrasse T-Slide firmy Budvar

temu

Aujourd'hui, la frontière entre la terrasse et le salon n'existe plus. En fait, ces deux espaces peuvent se compénétrer, s'imbriquer harmonieusement l'un dans l'autre. Tout cela est possible grâce au système de portes coulissantes T-Slide fabriqué par la Société Budvar Centrum.